Sprendimas tavo verslui !
Leidiniai / Dokumentų šablonai

Antradienis, 16 lapkričio 2021 10:15

Ar nutraukiant darbo sutartį darbuotojui privalo būti mokama kompensacija už nepanaudotas atostogas, jeigu jis nesukaupė vienos darbo dienos kasmetinių atostogų?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar nutraukiant darbo sutartį darbuotojui privalo būti mokama kompensacija už nepanaudotas atostogas, jeigu jis nesukaupė vienos darbo dienos kasmetinių atostogų? Ar reikia apvalinti iki visos darbo dienos?

Pasak VDI, DK 127 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad teisė pasinaudoti dalimi kasmetinių atostogų (arba gauti piniginę kompensaciją už jas šio kodekso nustatytu atveju) atsiranda, kai darbuotojas įgauna teisę į bent vienos darbo dienos trukmės atostogas.

Taigi, tuo atveju, jeigu darbuotojas dirbo per trumpai ir nesukaupė visos darbo dienos trukmės kasmetinių atostogų, nutraukiant darbo sutartį kompensacija už nepanaudotas atostogas neprivalo būti mokama.

Valstybinė darbo inspekcija pažymi, kad tuo atveju, jeigu darbuotojas išnaudojo dalį savo kasmetinių atostogų ir neišnaudotų kasmetinių atostogų likutis nesiekia visos darbo dienos, kompensacija mokama už tiek kiek darbuotojas turi sukaupęs neišnaudotų atostogų, jų neapvalinant.

Paminėtina, kad darbdavys, gerindamas darbuotojo padėtį, galėtų suapvalinti nepanaudotų atostogų likutį iki pilnos dienos.

Šaltinis: www.vdi.lt

Skaityti 1490 kartai