Sprendimas tavo verslui !
Leidiniai / Dokumentų šablonai

Ketvirtadienis, 14 spalio 2021 07:42

Įmonė išnuomoja bent vienai dienai lengvąjį automobilį. Ar atsiranda galimybė daryti to automobilio pirkimo PVM atskaitą? Kaip tai apskaičiuoti?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

 

Kaip aiškina mokesčių inspekcija, automobilio panaudojimas veikloje, suteikiančioje teisę į PVM atskaitą (tame tarpe ir nuomai su PVM), turi būti pagrįstas objektyviais įrodymais, kurie leistų mokesčių administratoriui įsitikinti, kad nėra sukuriama dirbtina situacija, siekiant pasinaudoti PVM atskaita.

Taigi, jeigu įmonė objektyviais įrodymais gali pagrįsti, kad lengvojo automobilio vienos dienos nuomos sandoriu nebuvo siekiama mokestinės naudos, įmonė veikė sąžiningai, turi nuomai išrašytą PVM sąskaitą faktūrą, PVM yra apskaičiuotas ir sumokėtas į biudžetą, laikoma, kad toks lengvasis automobilis buvo panaudotas PVM apmokestinamai veiklai vykdyti (PVM įstatymo 58 straipsnio 1 dalis) ir įmonė galėtų į PVM atskaitą įtraukti dalį tokio automobilio pirkimo PVM sumos.

Pavyzdžiui, jei įmonė automobilį, kurio pirkimo kaina buvo 24 200 Eur (apmokestinamoji vertė 20 000 Eur, PVM suma 4 200 Eur) nuomoja metams, tai metams tenkanti automobilio pirkimo PVM suma būtų 840 Eurų (4 200 PVM suma / 5 metai, nes automobilio pirkimo PVM atskaita pagal PVM įstatymo 67 straipsnio 2 dalies nuostatas tikslinama 5 metus).

Jei automobilį nuomoja mėnesiui, tai vienam mėnesiui tenkanti PVM suma būtų 70 Eur (840 Eur / 12 mėnesių).

Atitinkamai galėtų būti apskaičiuota ir dienų skaičiui, kurioms automobilis buvo išnuomotas, tenkanti PVM suma, kurią įmonė ir galėtų traukti į PVM atskaitą.

Šaltinis: VMI prie FM

Skaityti 1285 kartai