Sprendimas tavo verslui !
Leidiniai / Dokumentų šablonai

Trečiadienis, 06 lapkričio 2019 08:49

SAF-T Lietuvoje

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

 

Tai standartinė buhalterinės apskaitos duomenų rinkmena, kurioje yra visi įmonės apskaitinio laikotarpio apskaitos sistemoje (programoje) užfiksuoti buhalteriniai įrašai ir operacijos.

 Kas turi teikti SAF-T?

Teikti SAF-T rinkmeną nuo 2017-01-01 turi būti pasiruošę pelno siekiantys juridiniai asmenys, kurių:

  • 2015 metais grynosios pardavimo pajamos viršijo 8 mln. Eur, teikia už 2017 m. ir vėlesnių laikotarpių buhalterinės apskaitos dokumentų duomenis;
  • 2016 metais grynosios pardavimo pajamos viršijo 700 tūkst. Eur, teikia už 2018 m. ir vėlesnių laikotarpių buhalterinės apskaitos dokumentų duomenis;
  • 2017 metais grynosios pardavimo pajamos viršijo 300 tūkst. Eur, teikia už 2019 ir vėlesnius laikotarpius buhalterinės apskaitos dokumentų duomenis.

Nuo 2020-01-01 aukščiau paminėti juridiniai asmenys turi būti pasiruošę teikti SAF-T rinkmeną, jeigu jų užpraėjusių finansinių metų grynosios pardavimo pajamos viršija 300 tūkst. Eur.

Duomenys teikiami pareikalavus VMI. SAF-T rinkmeną už mokestinį laikotarpį pagal VMI pareikalavimą teikia mokesčių mokėtojai, kurių atžvilgiu yra vykdomi kontrolės veiksmai.

Taip pat rinkmena pagal reikalavimą teikiama šioms įstaigoms: LR muitinei, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT), Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigoms (VSDF).

SAF-T rinkmenos teikti nereikia:

  • LR Lietuvos banko įstatymo 42 str. 1 d. nurodytiems juridiniams asmenims (bankai, kredito unijos, draudimo įmonės ir kiti finansų rinkos dalyviai);
  • valstybės įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“;
  • Europos ekonominių interesų grupėms ir ūkio subjektams, kuriems iškelta bankroto byla arba bankroto procesas vykdomas ne teismo tvarka.

Nuoroda į E-TAR

Nuo 2019-05-23 startavo i.SAF-T posistemis, kuriame įmonės jau gali įkelti ir išbandyti, ar tinkamai veikia jų turimos rinkmenos.

Nuoroda į VMI

Skaityti 1852 kartai